OKRESNÍ KOLO OLYMPIÁDY V ČESKÉM JAZYCE

Před velikonočními prázdninami se už tradičně na Gymnáziu Jiřího Ortena v Kutné Hoře sešli žáci základních a středních škol kutnohorského okresu postupující ze školních kol češtinářské olympiády. Naši školu reprezentovalo celkem 7 žáků, z nichž si nejlépe vedla Tereza Sedlmajerová (3. SOŠPg), která obsadila 3. místo. Úspěch ve II. kategorii podtrhla čtvrtá Vendula Heroutová ze III. B.

Neztratily se ani dívky z tercie v kategorii mladších žáků. V konkurenci 30 soutěžících obsadila Rózi Fidlerová dělené 6.-7.místo, Ester Janglová se potom podělila o 13.-14. příčku.

Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci naší školy a budeme se těšit na setkání nad jazykovými úkoly a slohem v příštím školním roce.

Za vyučující českého jazyka Mgr. Ilona Pipková