Úspěšné němčinářky postoupily do krajského kola konverzační soutěže!

9. února 2018

Ve čtvrtek 8. února se v budově Gymnázia Jiřího Ortena v Kutné Hoře konalo okresní kolo konverzační soutěže v německém jazyce.

Za naší školu se jazykového klání zúčastnilo celkem pět dívek a jeden chlapec. V nejmladší kategorii I.B soutěžila Julie Provazníková s Vítem Janošem ze sekundy, v prostřední kategorii II.B soutěžily Magdaléna Vavřínová a Marie Stajnerová z tercie a v nejstarší kategorii III.A předváděly své jazykové znalosti Martina Chlumská z III.G a Ingrid Tillmann se septimy. Velkého úspěchu dosáhly především Magdaléna Vavřínová a Ingrid Tillmann, které své kategorie v konkurenci dvou kutnohorských gymnázií vyhrály a budou nás reprezentovat i v kole krajském. Třetí oceněnou pak byla Martina Chlumská, která v nejstarší kategorii obsadila třetí místo. Děkujeme všem zúčastněným za skvělou reprezentaci školy a postupujícím studentkám přejeme hodně štěstí v dalším kole soutěže.

Mgr. Kamil Navrátil