Dresden

22. května 2018

Dne 24.4. 2018 uspořádala naše škola exkurzi do Drážďan. Výletu se zúčastnili studenti různých tříd pod dohledem paní profesorky Ott a paní profesorky Trávníčkové.

Nejdříve jsme navštívili zámek Pillnitz, který se může pyšnit krásnými zahradami nejen se vzácnými kaméliemi, které jsou raritou v Evropě. Zámeček je postaven v čínském stylu. Na začátku výletu jsme dostali pracovní listy, podle kterých jsme měli plnit zadané úkoly. Dále jsme se přesunuli do historického centra Drážďan, kde jsme měli rozchod, abychom  si mohli prohlédnout památky a zrekonstruované Drážďany po vybombardování během druhé světové války. V Drážďanech jsme mohli vidět zámek Zwinger, Semperoper nebo také barokní kostel Frauenkirche, jehož osud po 2. světové válce zaujal nás všechny. Navštívili jsme také Albertinum a Hofkirche.  Náš výlet jsme zakončili společnou návštěvou Primarku. Všichni jsme si užili kouzelnou atmosféru Drážďan a ve zdraví se vrátili domů.

Martina Chlumská, studentka III. ročníku gymnázia