MOR na nás aneb Miniprojekt osobního rozvoje v hodinách psychologie

9. února 2018

V hodinách volitelné psychologie měli studenti čtvrtého ročníku gymnázia a oktávy úkol vypracovat

„Miniprojekt osobního rozvoje“ s podtitulem „Popis některých vlastností mé osobnosti, jejich determinace a možnosti seberozvoje“.

Od začátku školního roku jsme dostávali od paní učitelky Havelkové různé psychologické testy doplňující výklad v dané hodině. Měli jsme tak možnost otestovat svůj temperament, vyplnit si test potřeb, úrovně aspirace, koncentrace pozornosti, typu představivosti nebo test náchylnosti ke stresu.

Na konci prosince jsme tak měli k dispozici velké množství testů, které jsme měli ve svých projektech okomentovat a zhodnotit. Díky těmto testům jsme mohli lépe poznat sami sebe nebo se utvrdit v některých svých vlastnostech. Také nám tyto testy pomohly nalézt své silné a slabé stránky, na kterých máme nyní možnost zapracovat. V miniprojektu jsme se také zabývali determinací. V úvodu jsme popsali důležité životní události a osoby, které nás v našich životech ovlivnily.

Já jsem převážně s výsledky testů souhlasila, ale občas mě překvapily. Rozhodně mám prostor na zlepšování a zapracuji na svých slabých stránkách. Pracovat na tomto projektu mě velmi bavilo, protože jsme teorii mohli vyzkoušet i v praxi a něco se o sobě dozvědět.

Michaela Vebrová IV. G