Německé předvánoční klání

20. prosince 2017

V pondělí 18.12. 2017 proběhlo školní kolo olympiády v německém jazyce. Soutěže se zúčastnilo celkem 23 studentů a studentek.

Soutěžící porovnali své jazykové dovednosti ve třech disciplínách, kterými byly poslechový text, popis obrázku a konverzace na dané téma.

V kategorii I.B (sekunda) obsadil přední místo Vít Janoš, následován Julií Provazníkovou a Tomášem Duongem.  Kategorii II.B (tercie) reprezentovala nejlépe Magdaléna Vavřínová, v těsném závěsu s Marií Stajnerovou a Martinem Kubešem. Nejzdařilejší výkony v kategorii III.A (1. a 2. ročník lycea, septima, II. a III. ročník gymnázia) podaly Ingrid Tillmann (1. místo) a Barbora Vášová (3. místo) ze septimy a dále Martina Chlumská (2. místo) ze III. ročníku gymnázia. Vítězové každé kategorie budou reprezentovat naši školu v okresním kole.

Všichni soutěžící prokázali svými výkony, které byly často velmi vyrovnané, píli, snahu i odvahu a patří jim velké poděkování za účast.

Všem oceněným gratulujeme a přejeme úspěch v okresním kole.

Tým němčinářek – Mgr. Ivana Frýbová, Mgr. Lenka Meszárošová, Mgr. Lenka Ott, Mgr. Kristýna Trávníčková