Na skok do Brazílie

12. března 2018

První poprázdninové pondělí se většina studentů gymnázia a lycea zúčastnila kulturně vzdělávacího projektu Planeta Země 3000 s názvem Brazílie – vášnivé srdce Jižní Ameriky

Tento školní rok nás tým dobrodruha Adama Lelka zavedl do exotických míst jihoamerického kontinentu. Společně jsme zdolali nelehkou cestu k indiánům kmene Waurá, kteří obývají břehy řeky Xingú, vypravili jsme se po stopách královny amazonských stojatých vod anakondy v doprovodu jaguárů a zblízka si prohlédli neskutečně zpomaleného lenochoda.  Stali jsme se svědky tajemných rituálů kultu candomblé a společně s Adamem jsme slanili 72 metrů do úchvatné jeskyně Abismo Anhumas. Poznali jsme  nebezpečný život ve favele a v rámci hlavní výukové roviny jsme si tentokrát vysvětlili proces fotosyntézy, nezbytný pro fungování tropického pralesa. Jak říkají autoři, smyslem tohoto projektu je vzbudit ve studentech zájem o okolní svět a jeho ochranu a jednoduše přispět k rozvoji jejich osobnosti. Snad se jim to i v letošním roce podařilo.

Mgr. Lenka Kořínková