Osvětim

4. října 2017

Dne 21. září v opravdu brzkých ranních hodinách (1:30) jsme nastupovali my, studenti gymnázia, do autobusu a vypravili se na dlouhou cestu do Polska. Jel s námi i mladý pan průvodce, který nás nakonec provedl po všech památkách v Krakově a uměl si poradit v každé situaci.

Hlavním cílem naší výpravy byla návštěva bývalého největšího koncentračního tábora v Osvětimi. Všichni jsme toto místo znali jen z vyprávění, a tak jsme byli zvědavi, jestli vše, co jsme slyšeli, byla pravda.  Deštivé počasí jen znásobilo atmosféru tohoto nešťastně známého místa. Po zajímavé několikahodinové prohlídce, jsme už byli unaveni nejen fyzicky, ale i psychicky, a tak jsme přejeli do města Wieliczka, česky Vělička. Zde jsme byli ubytováni, ale také jsme tu navštívili solné doly, zapsané do seznamu památek UNESCO. I tam jsme měli českou průvodkyni, nezapomenutelnou paní „Élišku“. Druhý den ráno jsme vyrazili do nejnavštěvovanějšího města Polska- Krakova. Počasí nám opět nepřálo, ale ani přesto jsme si nenechali náš výlet pokazit. Náš průvodce nás provedl po všech zajímavých místech Krakova a k těm patřil samozřejmě i královský hrad Wawel. Okolo druhé hodiny odpolední jsme už nastupovali opět do autobusu a vydali se na cestu domů.  Cesta se nám ale o hodně prodloužila. Za Ostravou přestal fungovat motor autobusu, a tak i přes snahu řidiče pro nás musel přijet druhý autobus. Okolo druhé hodiny ranní jsme tedy konečně dojeli do Čáslavi.

I přes nepřízeň počasí a poté i selhání techniky, jsme si tento výlet opravdu užili. Tímto bychom chtěli poděkovat našemu profesorskému doprovodu- paní učitelce Šorčíkové a panu učiteli Havlovi- za přátelský přístup, organizaci a milou atmosféru po dobu celého zájezdu.

M. Sedláková, M. Vebrová, T. Poláková

IV.ročník

Poslední novinky