Poznávací zájezd do Vídně

30. listopadu 2017

V úterý 28. listopadu 2017 se skupina zájemců ze tříd tercie, septimy, oktávy, II.G, 1.L a 3.L vypravila na poznávací zájezd do Vídně, který se na naší škole stal v posledních letech tradiční akcí v předvánočním čase.

Během dopoledne jsme si prohlédli bývalou letní rezidenci Habsburků, zámek Schönbrunn a jeho okolí. V centru města jsme se pak během asi dvouhodinové okružní procházky zastavili u hlavních pamětihodností Vídně . Prohlédli jsme si tedy např. budovu Státní opery, barokní kostel Karlskirche, gotický chrám Stephansdom, budovy radnice, parlamentu či Burgtheatru.Během těchto zastávek nám informace k jednotlivým památkám podali informace  žáci druhého ročníku gymnázia. V odpoledních hodinách následoval rozchod na největším předvánočním tržišti „Christkindlmarkt“ na náměstí Rathausplatz. Žáci měli během zájezdu možnost osvojit si v praxi reálie Rakouska, se kterými se již seznámili nebo teprve seznámí v hodinách německého jazyka.  Slunečné počasí a výborná nálada všech zúčastněných přispěly k dobrému pocitu, že se výlet do Vídně vydařil.

Mgr. Kamil Navrátil, Mgr. Lenka Meszárošová