Psychologie v praxi

4. dubna 2018

Koncem března navštívil seminář psychologie bývalý absolvent naší školy.

Po přečtení životopisu psychologa a psychoterapeuta, pana Daniela Štrobla, který má zkušenosti mimo jiné i s manažerským koučováním, armádou, válkou, válečnými veterány i se zahraničím, mi vyvstalo na mysli mnoho otázek. Jak jste vnímal nebezpečnou situaci v Iráku, Kosovu a Afghánistánu? Čím Vás tato zkušenost obohatila ve Vaší profesi? Ovlivnily Vás příběhy některých klientů?

Ani na jednu z těchto otázek jsem se nemusela ptát. Pan Štrobl začal přednášku vyprávěním o svém životě, během kterého nám předal mnohem více informací, než ty, na které jsem se chtěla zeptat. Co mě nejvíce potěšilo, bylo to, že během jeho povídání mě napadaly další a další otázky. To je podle mě jeden z účelů každé přednášky. Zkušenosti a znalosti předané z první ruky jsou neocenitelné.

Jaké jsou rozdíly mezi léčením klientů, kteří do ordinace přijdou s problémem, jehož příčiny jsou jim „známy“, a mezi těmi, kteří mají problém, ale nevědí, co je jeho příčinou? Na tuto, stejně jako na mnoho dalších otázek, odpověděl pan Štrobl výstižně a zajímavě.

Z přednášky jsem odcházela plná dojmů a nových znalostí. S radostí mohu říci, že díky poutavému projevu pana Štrobla jsem „hltala“ každé jeho slovo a tudíž pokládám tuto přednášku za jednu z nejlepších, jež jsem se zúčastnila.

Tereza Tobišková, Oktáva

Poslední novinky