Sněženky i machři hlásí návrat

15. ledna 2018

Po týdnu stráveném na nezapomenutelném lyžařském kurzu se všichni sekundáni živí a zdraví vrací do běžného školního života.

Každému z nich se na horách líbilo (anebo nelíbilo) něco jiné -  ať už šlo o lyžování, běžkování, jídlo, ubytování, večerní program anebo nové kamarády a kamarádky ze ZŠ Vrdy, ale naprosto všichni se díky trpělivým instruktorům vrátili jako zdatní lyžaři. A o to přece šlo! Teď jim už jen popřát stejně tolik elánu a píle ve školních lavicích!

Více už ve vyjádření některých studentů:

Bára Štusová: když jsme se mezi sebou bavili, zjistili jsme, že jsme se my ze sekundy i ti z Vrdů báli, že se neskamarádíme, ale opak byl pravdou. Myslím, že všichni jsme našli kamarády, se kterými se budeme setkávat, a to nejen občas. A teď už k lyžování. Někteří z nás byli na lyžích či snowboardu poprvé, ale všichni jsme to dotáhli až do konce a myslím, že jsme si to moc užili! V sobotu, kdy byl poslední den lyžovačky, jsme vyjeli na Severák a jeli se rozjezdit. Když jsme přešli a vedlejší sjezdovku, skoro nikdo z nás nemohl odolat freestyle zóně se skokánky! Neodolala jsem...Každopádně si nikdo nic nezlomil. Na běžkách jsme všichni stáli poprvé. Myslím, že jsme se to alespoň trochu naučili. Na konci výcviku se konala soutěž na běžkách a ve slalomu. Vítězové byli samozřejmě šťastní. A nakonec nemůžu vynechat diskotéku, na které jsme to pořádně rozjeli! Teda, minimálně holky, kluci většinou seděli, ale jo, vytáhli jsme je z křesel a donutili alespoň trochu tancovat! :) Díky moc za nezapomenutelný zážitek!!

Týna Vašíčková: v sobotu 6. ledna jsme odjeli na lyžařský výcvik do Bedřichova v Jizerských horách. Lyžařský výcvik po celý týden probíhal v pohodové a sportovní atmosféře. V průběhu výcviku jsme navštívili několik zajímavých míst jako například rozhlednu Královku, chatu Šámalku a základnu Horské služby, kde jsme poznali i její provoz. Každý večer probíhal společný, zábavný program, při kterém, jsme se všichni pobavili. Jeden z večerů byl strávený i na bowlingu. Na chatě se nám celkově moc líbilo a tímto chceme poděkovat našim tělocvikářům, paní profesorce třídní a vedení školy za takto skvěle zorganizovaný lyžařský výcvik.

Vítek Janoš:

líbilo se mi: jídlo, lyžování, program

nelíbilo se mi: běžky, málo sněhu, v pokoji bylo vše staré