Třída 1. a na výletě ve Zbraslavicích

27. června 2017

První rok ve škole zakončila naše třída třídenním výletem do rekreačního a sportovního areálu ve Zbraslavicích.

Výlet se uskutečnil ve dnech 21. -23. června.  Jako první nás čekala exkurze do domova Barbora v Kutné Hoře. Viděli jsme oddělení pro seniory i pro psychicky a mentálně postižené dospělé. Obojí bylo pro nás, jako pro nezkušené začínající studentky a studenta, velmi psychicky náročné, ale také přínosné. Udělali jsme si náskok do hodin speciální pedagogiky, které nás čekají příští rok, a hlavně mnohým z nás to možná pomohlo ujasnit, kam bychom mohli směřovat po škole.

Další zážitky už byly vesměs příjemnější. Ve zbraslavickém areálu jsme měli k dispozici krásný rybník, hřiště na volejbal, někteří si vyzkoušeli i paddleboard. Nechybělo ani večerní posezení s kytarou. Také jsme si otestovali svou odvahu a zručnost ve výškách lanového centra, a celý výlet jsme zakončili návštěvou Kutné Hory a Dolu svatého Jiří.

Poděkování na závěr patří paní profesorce Frajerové a Markové, které nás doprovázely
a ochotně se zapojovaly téměř do všech aktivit, a spolužákyni Pétě  za její čas věnovaný přípravě
a organizaci výletu.

Za 1. a Kateřina Štainerová