Výlet u Máchova jezera

21. června 2018

Blíží se konec školního roku a jak už to bývá zvykem, všechny třídy se vypravují na výlet. A proto jsme i my, studentky 2.b SOŠPg, vyrazily v úterý 12. června odpoledne směr Staré Splavy.

Cesta vlakem byla sice dlouhá, ale utekla nám rychle. Ten den navečer jsme si ještě prohlédly krásy Máchova jezera a prošly jsme se po Starých Splavech. Druhý den ráno jsme se probudily do zataženého dne, ale i přesto jsme nasedly na vlak a mířily k vesnici Bezděz. Tam už nás čekala cesta do kopce až na vrchol k hradu, kterým nás poté provedla slečna průvodkyně. Nepříznivé počasí některé z nás zmáhalo, ale přece jen jsme všechny odhodlaně došly pěšky zpět do kempu. Poslední den nás přivítalo městečko Doksy a Památník Karla Hynka Máchy.

Myslím, že se nám výlet vydařil, i přes nepřízeň počasí jsme si ho všechny užily. Děkujeme paní profesorce Pipkové za organizaci a paní profesorce Pekárkové za milý doprovod.

za studentky 2.b         K. Petružálková