Za krásami Českého ráje

29. června 2017

S koncem školního roku přichází méně učení a více zábavy, a tak jsme si naplánovali první společný školní výlet do Českého ráje v doprovodu profesorů I. Pipkové a V. Jezbery. Ve dnech 13. – 15. června jsme byli ubytováni v kempu Eden nedaleko Jinolic a podnikali výlety do blízkého okolí.

Naše první túra vedla na hrad Trosky, který nás odměnil úžasným výhledem do dalekého kraje. Druhý den jsme se vydali do Sobotky, rodiště spisovatele Fráni Šrámka a básníka Václava Šolce. Šrámkovo muzeum sice nebylo z provozních důvodů možné navštívit, ale proti očekávání jsme měli možnost nahlédnout do Šolcova statku a projít instalovanou expozici a lapidárium v přilehlé hospodářské budově.  Po krátké zastávce u Šrámkova hrobu jsme pokračovali na lovecký zámek Humprecht, jehož prohlídka s atraktivním průvodcem byla velmi zajímavá. Odpoledne a večer patřily koupání, sportovním aktivitám a táboráku se zpěvem a kytarou. Ve čtvrtek nás vytáhlo z postelí sluníčko, které nás provázelo celý den-nejprve Prachovskými skalami, potom na cestě k vlakové zastávce (s batohy na zádech) a i ve vlacích na zpáteční cestě.

Přestože se výlet neobešel bez menších zádrhelů, náramně jsme si ho užili.

třída 1. b