Pohár vědy

Skupina žáků primy se zúčastnila soutěže Pohár vědy v letošním názvem Cesta kolem světa.

Soutěž se na rozdíl od ostatních fyzikálních soutěží nevěnuje řešení fyzikálních úloh, ale provádění experimentů a fyzikálních měření. Týmy měli za úkol po dobu tří měsíců plnit úkoly z různých koutů naší Země. V lednu jsme navštívili Asii, v únoru Ameriku, v březnu Evropu. Vše nafotit, popsat, vysvětlit, formulovat závěr. V každém kole jsme řešili kreativní část (složili origami opičky, vyrobili jednoduchý hudební nástroj, připravili občerstvení pro spolužáky), experimentální část (pokusy s povrchovým napětím vody, sopečný výbuch Coca coly, zdroj napětí z jablka) a praktickou část (měřili jsme hustotu rýže, pH coca coly, pružnost silonek).

Naše skupina s názvem Primáti získala 250 bodů (z 300 možných), do celostátního kola bohužel nepostoupila.