Postup do republikového kola prestižní dějepisné soutěže

V rámci 31. ročníku tradiční Dějepisné soutěže studentů gymnázií České a Slovenské republiky se žákům našeho gymnázia podařil skvělý úspěch. V krajském kole tohoto dějepisného klání, které se konalo 5. dubna 2023 v reprezentativních prostorách hotelu Jalta na Václavském náměstí v Praze a jehož tématem byly tentokrát evropské dějiny let 1945-1975, získal náš tříčlenný tým krásné bronzové třetí místo. Odměnou je postup do finále, kde se naši reprezentanti utkají s dalšími nejlepšími řešiteli z řad nejúspěšnějších českých a slovenských gymnázií.

Soutěžní tým naší školy tvoří a velkou gratulaci si již v tuto chvíli zaslouží: Jaroslav Bohatý (III.B), Matouš Kratochvíl (sexta) a Jan Šerák (II.)

Všem třem našim dějepisným favoritům blahopřejeme a přejeme mnoho štěstí ve velkém listopadovém finále.

Roman Pazderský