Není důležité vyhrát

Není důležité vyhrát,

ale zkusit si něco jiného. V tomto případě práci v týmu při řešení zapeklitých úloh s fyzikální tématikou. To nám nabídla mezinárodní soutěž pětičlenných týmů Fykosí Fyziklání.

Letos se 11. února sešlo v Praze na výstavišti v Letňanech 162 družstev z osmi evropských zemí. Soutěžilo se ve třech kategoriích podle věku soutěžících. Všichni však měli stejné zadání úloh. Z naší školy soutěžila dvě družstva. Studenti septimy Martin Kubeš, David Svoboda, Matěj Holoubek, Magdaléna Vavřínová a Martin Špaček obsadili 33. místo (z 61 soutěžících) v kategorii B. Výběr žáků čtyřletého gymnázia ve složení Jiří Zeman, Barbora Skaláková (III.), Marek Tlapák, Jakub Stiburek (II.A) a Jan Šerák (I.) sbíral zkušenosti, protože se podobné akce zúčastnil poprvé.

Tak zase za rok?

Jana Krejčíková