Anglické představení nabídlo zábavný pohled na život v digitálním světě

Dne 29. dubna 2022 měli studenti naší školy možnost opět navštívit místní Dusíkovo divadlo, které se po rozsáhlé rekonstrukci teprve nedávno otevřelo veřejnosti. Jedenáct tříd vyššího gymnázia, lycea a pedagogické školy zhlédlo divadelní představení v anglickém jazyce s názvem The Onlines z repertoáru zlínského Divadelního centra, které se zaměřuje právě na cizojazyčné inscenace pro školy. Tvůrci činoherního představení The Onlines si tentokrát vybrali velmi aktuální téma, kterým jsou digitální technologie a jejich vliv na náš každodenní život a mezilidské vztahy.

Hlavní hrdina inscenace, mladý muž jménem Milan, se pomocí všudypřítomných digitálních technologií usilovně snaží přiblížit se sympatické Zuzce, aby nakonec zjistil, že smysluplné vztahy je možné navázat jedině v reálném životě, protože ve virtuálním světě opravdové štěstí zkrátka nenajdeme. Vedle pobavení a ponaučení anglojazyčné představení divákům také poskytlo příležitost ověřit si schopnost porozumět slovní zásobě a frázím, které mohou uplatnit v běžných komunikačních situacích. Ze zpětné vazby od studentů lze soudit, že se představení nejen líbilo, ale navíc i motivovalo k dalšímu studiu angličtiny.

Mgr. Tomáš Burda