Divadelní expedice do Budyšína

Vždy na podzim pořádá Goethe-Zentrum Pardubice divadelní festival, jehož součástí je i divadelní expedice. Letos expedice zamířila do starobylého města Bautzen (Budyšín) a naši žáci a žákyně mohli být jejími účastníky.

Ve středu 16.10. 2024 jsme tedy vyjeli do německého Budyšína. Dopoledne jsme si zahráli „Stadt-Rallye“,díky níž jsme prošli mnohé uličky města, poznali jeho stáří, dorozumívali se s místními, fotili jsme a zjišťovali různé informace a … k tomu krásně svítilo sluníčko.
Odpoledne jsme se sešli před tamějším divadlem, Německo-lužickým divadlem, kde nás čekalo představení „Kurz und nackig“ od Jana Neumanna. Organizátoři slibovali 100 minut smíchu, což se také naplnilo. Šlo o generační vztahy a problémy, které provázejí společnost od nepaměti.
V Bautzenu jsme si na vlastní kůži vyzkoušeli, že zde dorozumívání není příliš složité (lužická srbština je jazyk slovanský a v divadle pomáhaly titulky), ale že se přesto vyplatí učit se německy.

Zástupci tříd IV.G a SX, Mgr. Ivana Frýbová, Mgr. Lenka Mészárošová