Exkurze do Polska

14. října 2024 v časných ranních hodinách jsme vyrazili (my, žáci III.G a septimy, doplnění několika žákyněmi 3.lycea) na poznávací zájezd do Polska. Doprovázeli nás Mgr. J. Šorčíková, Mgr. R. Křemenáková a PhDr. R. Pazderský.
Hned dopoledne jsme navštívili komplex koncentračního tábora Osvětim. Po velmi zajímavé, ale chvílemi husí kůži nahánějící prohlídce hlavního tábora jsme poodjeli do nedaleké Březinky. Ta působí ještě děsivěji. A to nám přálo počasí! Jen pomyšlení, jak zde přežívali špatně oblečení vězni zimu, bylo mrazivé.
V podvečer se nám otevřely solné doly Wieliczka, které všem návštěvníkům nabídly krásnou podívanou na obrovské prostory a mnoho originálních suvenýrů.
Druhý den jsme si prohlédli historické centrum Krakova- královský hrad Wawel s majestátní polohou na břehu řeky Visly, některé krakovské katedrály a historickou budovu univerzity.
Finále dne bylo ve znamení nákupů a jídla.
Zájezd skončil příjezdem do Čáslavi kolem desáté hodiny večerní.
Exkurzi jsme si moc užili.