J.A.K. na praxi v říjnu

Pro žáky pedagogického oboru proběhly další přednášky podporované nadací NROS, které mají za cíl předat co nejvíce praktických poznatků z fungování škol, školek, ale i volnočasových institucí nebo pedagogicko-psychologických poraden. Právě o činnosti a spolupráci pedagogicko-psychologické poradny a ostatních institucí přednášela PhDr. Martina Skalníková. Seznámila nás s prací a fungováním poraden, metodami pedagogické diagnostiky a popsala příklady spolupráce se školami i rodinou. Ředitel DDM Kutná Hora Bc. Michal Smrkovský si v druhé části přednáškového cyklu připravil pro žáky ukázky z akcí, které volnočasové instituce pořádají. Výčet činností pomáhá žákům propojovat si teoretické znalosti a inspiruje je k vlastním aktivitám. Oba přednášející jsou i absolventy naší školy. Věříme, že tento fakt je dalším z motivačních prvků pro budoucí pedagogy.

Renata Lebedová