Matematické soutěže

V průběhu ledna probíhaly na naší škole soutěže ve dvou kategoriích matematické olympiády.

Do kategorie C se zapojili tři žáci z I. G (Jan Šerák, Denis Udovenko, Kryštof Vejrosta) a Klára Machová z kvinty. Po absolvování přípravných kurzů organizovaných MFF UK a vypracování příkladů domácího kola se soutěžící účastnili kola školního, kde v průběhu čtyř hodin řešili tři obtížné matematické úlohy. Klára Machová a Jan Šerák se stali úspěšnými řešiteli a budou naši školu reprezentovat v krajském kole.

Výborného výsledku a postup do krajského kola si za dělené 1. místo v okresním kole matematické olympiády kategorie Z9 zajistila žákyně kvarty Tereza Tomišková.

V okresním kole Pythagoriády, které letos netradičně proběhlo online formou, si pěkné 2. místo vybojovala Denisa Kinclová ze sekundy.

Děkujeme všem, kteří se zúčastnili výše zmíněných matematických soutěží. Úspěšným řešitelům blahopřejeme k výborným výsledkům a držíme palce do dalších postupových kol.

Iva Čechová