Matematický klokan 2022

V pátek 18. března 2022 proběhla oblíbená matematická soutěž Matematický klokan. Žáci řešili ve stanoveném čase 24 úloh, které jsou rozděleny do tří skupin podle náročnosti. Řešitelé při hodnocení obdrží příslušný počet bodů za správné řešení, ztrácí jeden bod za chybnou odpověď a za nezodpovězení úkolu nic nezískávají ani neztrácí. I v tomto smyslu je soutěž netradiční, žáci si mohou zvolit taktiku vedoucí k získání co největšího počtu bodů.

Soutěž u nás ve škole probíhala ve čtyřech kategoriích:

– v kategorii Benjamín zvítězila Denisa Kinclová ze sekundy

– v kategorii Kadet zvítězila Sára Jelínková z kvarty

– v kategorii Junior zvítězila Klára Machová z kvinty

– v kategorii Student zvítězil Martin Kubeš ze septimy

Výsledky prvních tří nejúspěšnějších řešitelů z každé kategorie budou zahrnuty do okresní statistiky a uvidíme, zda počet dosažených bodů bude stačit i na pěkné umístění v rámci okresu Kutná Hora.

Všem, kteří se soutěže zúčastnili, děkujeme za „chuť soutěžit na poli matematickém“ a připomínáme, že výsledky a pořadí v jednotlivých kategoriích budou k zhlédnutí na nástěnce v přízemí školy.

RNDr. Taťána Vránová, za všechny vyučující MAT