Návrat z výměnného pobytu: Inspirace pro spolužáky

Třetí ročník přináší spoustu výzev, ale pro jednoho z našich žáků, Matouše Kratochvíla, to znamenalo i výjimečný zážitek v podobě zahraničního studentského výměnného pobytu. Po návratu z Německa se podělil o své zkušenosti nejen se svými spolužáky, ale i s mladšími žáky školy.
Během besed, které vedl, poutavě vyprávěl o životě v německé rodině, rozdílech mezi českým a německým školním systémem a o tom, jak mu pobyt pomohl zlepšit nejen jazykové dovednosti, ale také získat nové přátele a pohled na svět.
Výjimečný byl také moment, kdy se Matouš ujal celé vyučovací hodiny v německém jazyce. Své zážitky prezentoval německy, zapojil spolužáky do různých aktivit a ukázal, že učení cizího jazyka může být zábavné i praktické.
Díky svému nadšení a zkušenostem dokázal inspirovat mnoho spolužáků a ukázat, že studium v zahraničí je skvělá příležitost nejen pro osobní růst, ale také pro rozvoj jazykových schopností.
Mgr. Ivana Frýbová