NÁVŠTĚVA VĚDECKÉ KONFERENCE

V úterý 8. října 2024 se na Nové scéně Dusíkova divadla v Čáslavi konal druhý ročník vědecké konference „Muzejní spolky včera a dnes“, jejímž hlavním organizátorem byl místní muzejní a vlastivědný spolek Včela Čáslavská, který tím zároveň oslavil již 160 let své existence. Obohacujícího konferenčního jednání se zúčastnilo rovněž osm vybraných studentů naší školy, a to především z řad třetích a čtvrtých ročníků vyššího gymnázia, ale v jednom případě také třetího ročníku střední pedagogické školy. Studenti tím získali vzácnou možnost nahlédnout „pod pokličku“ současného českého vědeckého provozu a být svědky vzájemného sdílení poznatků mezi profesionálními historiky. Naši žáci však nezůstali jen v roli pasivních posluchačů, ale aktivně a kultivovaně se zapojili i do některých diskuzních bloků, za což sklidili od přítomných zasloužené uznání.
Poděkování za vzornou reprezentaci školy si v tomto směru zaslouží: Matouš Kratochvíl (oktáva), Vojtěch Hamsa, Jan Šerák (IV.), Barbora Němcová, Šarlota Sládečková (septima), Linda Nocarová, Tomáš Podaný (III.) a Daniel Mareček (3.PMP).
Roman Pazderský