Okresní kolo olympiády z německého jazyka

V pondělí 21.3. 2022 se na naší škole konalo okresní kolo olympiády z německého jazyka. Soutěžilo se celkem ve třech kategoriích – Kategorie II. A (základní školy), II.B (nižší gymnázium) a III. A (vyšší gymnázium). Naši školu reprezentovali Matouš Němec (Tercie), Tereza Tomišková (Kvarta), Kateřina Havránková (III.G), Barbora Skaláková (III.G) a Jiří Zeman (III.G). Většina účastníků předvedla velmi dobré výkony, úroveň znalostí a jejich řečová pohotovost byly na velmi vysoké úrovni. Matouš Němec obsadil v kategorii II.B druhé místo a jeho výkon je příslibem do dalších let. Kategorii III.A vyhrála Kateřina Havránková, Jiří Zeman obsadil ve stejné kategorii místo třetí.

Všem soutěžícím děkujeme za předvedené výkony a příjemnou atmosféru. Kateřině gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v kole krajském.

Za vyučující Nej Mgr. Lenka Mészárošová