Projekt „Má vysněná cesta po Německu“ sklízí mezi žáky třetího ročníku gymnázia úspěch!

Čtvrtek 31.3. a 7.4. 2022 byl pro nás šancí předvést výsledky svého třítýdenního úsilí na projektu „Má vysněná cesta po Německu“. Jedná se o projekty, které budou zasílány do soutěže od Goethe Institutu.
V menších skupinkách jsme představili svým spolužákům naše rozmanité práce. Kromě zajímavých prezentací jsme měli možnost vidět také několik propracovaných videí, a dokonce jsme hodinu obohatili i originálními německými podcasty. Právě originalita hrála, vedle znalosti německého jazyka, v našich projektech velkou roli. V hodině byla představena nejrůznější témata, od poznávání památek a ochutnávání německých jídel až po stopování vlků a bosou chůzi v přírodě.

Projekt nás naučil nejen týmové práci za pomoci programů Anchor (střídání audia), Prezi (tvorba PPP), iMovie (tvorba videa nebo filmu), ale také jsme se díky němu a díky vedení paní profesorky Frýbové mohli podívat na tuto krásnou zemi z úplně nové perspektivy.

Za skupinu němčinářů Kateřina Adamová, III.G

PS: Byla jsem velmi potěšena přístupem třídy k práci na projektu a také jsem byla velmi potěšena výsledky, které předčily mé očekávání. Pokud máte alespoň chvilku času, pak zhlédněte videa či poslechněte si podcasty, vyplatí se vám to.

Odkazy na podcasty: PRVNÍ PODCAST DRUHÝ PODCAST

Odkazy na videa: PRVNÍ VIDEODRUHÉ VIDEO a TŘETÍ VIDEO

Věřím, že některé práce se velmi dobře umístí i v celostátním měřítku. Držím palce a děkuji za smysluplně strávený čas.

Ivana Frýbová