Projekt – Systém podpory provázejících učitelů

V letošním školním roce probíhá na naší škole Projekt – Systém podpory provázejících učitelů iniciován MŠMT.
Pokusné ověřování systému podpory provázejících učitelů je určeno pro učitelky čáslavských mateřských škol, které vedou průběžnou pedagogickou praxi studentů SOŠPg.
Vzdělávání je rozděleno do vstupního a průběžného. Realizuje se v průběhu celého školního roku.
Vstupní vzdělávání proběhlo v srpnu a září formou přednášek a diskusí na vybraná témata.
První byla zaměřena na organizaci a problematiku průběžné pedagogické praxe, pod vedením Mgr. Milady Bártové. Další celek se věnoval ,“ Prevenci , první pomoci a nejčastějším nemocem v dětském věku,“ které představila MUDr. Marie Hrubá. Následoval psychologický blok, vedený PhDr. Marií Frajerovou, který byl sestaven vzhledem k aktuální problematice dětí předškolního věku (např. adaptace, bezpečnost sociálního prostředí, agresivita, úzkostnost, přístup při řešení stresových situací) či osobnosti adolescenta při získávání prvních zkušeností v pozici budoucího pedagoga s podporou provázejícího učitele. Informační technologie pro předškolní věk přiblížil pan ředitel Mgr. David Tichý.
Společnou práci v jednotlivých třídách pedagogické školy si provázející učitelky vyzkoušely v tandemové výuce v hodinách pedagogiky, psychologie, speciální pedagogiky, dramatické výchovy a hudební výchovy.
V seminářích se velmi dobře pracovalo a při našich setkáních nás provázela příjemná atmosféra.
Za předmětovou komisi PED, PSY, SPP, PEP
Mgr. Milada Bártová