Školní kolo Dějepisné olympiády

Ve dnech 11. a 18. ledna 2022 se na naší škole uskutečnilo školní kolo 51. ročníku Dějepisné olympiády, letos na téma „šlechta v proměnách času“. Na prvním místě se v kategorii žáků nižšího gymnázia umístila Veronika Trtíková (kvarta), druhé místo obsadili se stejným počtem bodů Oldřich Šmíd (kvarta) a Adam Šorf (tercie), třetí místo získala Barbora Němcová (kvarta).  V kategorii žáků vyššího gymnázia zvítězil Jaroslav Bohatý (II. B), na druhém místě se umístil Matouš Kratochvíl (kvinta) a třetí příčku obsadil Jakub Petřík (IV.). Děkujeme všem zúčastněným, nejúspěšnějším řešitelům blahopřejeme a přejeme mnoho štěstí v okresním kole, které se uskuteční v DDM Čáslav dne 24. března tohoto roku.

Roman Pazderský