Výfučí setkání v Praze

Ve dnech 10.-12.11. jsem navštívila podzimní Výfučí setkání v Praze. Výfuk je korespondenční matematicko-fyzikální olympiáda MFF UK pro 6.-9. ročník základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Moje cesta začala na čáslavském nádraží v přeplněném vlaku. Cíl byl vystoupit na Hlavním nádraží v Praze. Početná skupina sešla a vyrazili na místo ubytování v Gymnáziu Nad Alejí. Po zabydlení proběhly seznamovací hry. Během večera jsme se zúčastnili vybraných přednášek na téma např. procenta, algoritmické myšlení, programování bez počítače apod. Po přednášce jsme byli unavení a šli spát. Ráno po snídani jsme přejeli do ČVUT a vyslechli jsme přednášku o vlnách a laserech. Následovně rozdělení do týmu jsme se rozutekli po Praze. Cíl MHD hry byl získat co nejvíce bodů v navštívení míst v seznamu. Náš tým se dostal několikrát na Václavské náměstí, Národní třídu, Eden a Náměstí Míru. Výsledek jsme se hned nedozvěděli, až další ráno. Po vzbuzení jsme si šli poslechnout přednášku o Newtonových zákonech. Největší zážitek byl neohlášený. Přijela k nám televize Déčko, které jsem poskytla rozhovor.
Setkání se mi velice líbilo. Našla jsem si zde nové přátele a rozšířila jsem si znalosti.
Kateřina Suchopárová, sekunda