Zájezd do JZ Anglie – Dorset a Devon

Téměř na konci školního roku se skupina 45 studentů a 3 pedagogů vypravila s cestovní kanceláří Kristof na zájezd do Anglie. Průvodce Pavel Joneš nám originálním způsobem vyprávěl řadu zajímavostí o přírodních a kulturních památkách, o historii i o významných osobnostech.
Prošli jsme se po přístavním městě Portsmouth, vkročili na palubu lodi HMS Victory a vyjeli jsme na vyhlídkovou věž Spinnaker Tower. Navštívili jsme město Exeter s gotickou katedrálou. Program pokračoval další den cestou ke zřícenině Corfe Castle, poté procházkou po křídových útesech Jurského pobřeží k úžasnému skalnímu oblouku Durdle Door a k zátoce s tyrkysovou vodou Lulworth Cove. Dále nás čekal Dartmoor, krajina psa Baskervillského, oblast vřesovišť a stád divokých poníků, výstup na skalní věž Heytor a typická vesnička Widecombe in the Moor. Prohlédli jsme si Torquay, lázeňské město na anglické riviéře s palmovými alejemi a s miniaturami v Babbacombe Model Village. Pátý den jsme zastavili ve slavném Glastonbury a pak následovalo město Bath s římskými lázněmi Roman Bath a Pulteney Bridge. Poslední den patřil Londýnu a nejznámějším památkám a plavbě lodí po Temži.
Určitě se k zážitkům budeme vracet ve vzpomínkách, v uších nám bude znít píseň „Have a nice day“ a fotografie nám připomenou společné chvíle a také to, že Anglie nemusí být vždy jen deštivá a chladná. Nám počasí opravdu přálo!
Studentky a studenti – Kva, kvi, I., II., III., 1., 2., 3.a, 3.b., 1.L, 3.L
a Marie Pekárková, Jana Nováková a Tomáš Burda